Tubis Trio: The Truth

Tubis Trio The Truth

Blue Note Poznań

Najbardziej obiecujący, młody polski zespół zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „The Truth”. Płyta ukaże się 8 września 2017 roku nakładem holenderskiej wytwórni Challenge Records. Nagranie zawiera 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę

Zadebiutowali płytą nagraną w słynnej sali imienia Roberta Kriepsa w Luxemburgu. Album ten został uznany za jedną najlepszych płyt jazzowych 2009 roku na świecie przez brytyjski magazyn „Jazzwise”.
„Tubis Trio prezentuje wyraźny, indywidualny styl, który pochodzi z Europy, a nie Ameryki” – napisał Stuart Nicholson w uzasadnieniu wyróżnienia.

"The Truth" to dojrzała, pełna emocji opowieść o życiu. Tubis Trio pisze tę historię z lekkością i swobodą, prowadząc słuchacza przez harmoniczno-rytmiczne meandry, kamuflując nieparzyste rytmy. Po czterech latach koncertów, dwóch koncertowych albumach autorskich, konfrontacji ze światową publicznością, muzycy wracają z pierwszym studyjnym albumem. Trio odważnie i świadomie sięga po skojarzenia z E.S.T. nawiązując melodycznie do ich poczynań. Wirtuozeria muzyków pozostawia przestrzeń lapidarnej, barwnej opowieści i wyrastającemu ponad nią, przekazowi.

Maciej Tubis – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas, Przemysław Pacan – perkusja

Bilety:
30 zł – pierwsza tura
40 zł – druga tura
Bosch DicentisSystem do głosowaniaObjawy depresji Test ciażowy Objawy ciąży imiona damskie imiona męskie