Tomek Sikora. Dysharmonia – Tęcza | wernisaż wystawy

Tomek Sikora. Dysharmonia – Tęcza Wernisaż Wystawy

Pauza Kraków

Dysharmonia – Tęcza, Tomek Sikora
Wernisaż wystawy: 13.01.2018, godz. 18:00
Czas trwania: 14.01–24.02.2018
Miejsce: Galeria Pauza, ul. Stolarska 5/3 Kraków

13 stycznia w godzinach 10.00 – 16.00 odbędą się także bezpłatne warsztaty z fotografii kreacyjnej z Tomkiem Sikorą w Klubie Pauza, organizowane przez Fujifilm Poland oraz salon fotograficzny Fotopanorama. Zapraszamy!

Zapisy na warsztaty tylko do 7.01.2018! Zaproszonych zostanie maksymalnie 20 osób. Poza podstawowymi danymi należy przesłać 3 najlepsze zdjęcia ze swojego portfolio, których bohaterem jest człowiek. http://akademia.fujifilm.pl/registration/fotografia-kreacyjna-z-tomkiem-sikora
_________

„Zawsze nurtował mnie fakt, że twarze większości ludzi, którym miałem okazję się przyjrzeć były wyraźnie asymetryczne. Rozmawiając z kimś odnosiłem czasem wrażenie, że nie rozmawiam z jedną osobą. Zwłaszcza gdy czyjś wyraz twarzy pod wpływem emocji ulegał zmianom. Bywały one tak plastyczne, że twarz z chwili na chwilę przybierała nową formę. Zestawienie dwóch lewych z dwoma prawymi stronami sportretowanej twarzy daje zaskakujące efekty, zwłaszcza gdy podkreślamy asymetrię stylistyką fryzur czy makijażem.”

Tomek Sikora

Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. W latach 1972-1982 stały fotoreporter warszawskiego Tygodnika Ilustrowanego „Perspektywy”. Od 1982 r. przez kilkanaście lat mieszkał w Australii. Laureat wielu nagród, dwukrotnie wybrany na fotografa reklamowego roku w Australii. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla hoteli Sheraton i Intercontinental, linii lotniczej Singapore Airlines, firm odzieżowych Levi's, Reebok czy Top Secret. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną, promującą w wielu krajach fotografię niezależną.


www.tomeksikora.eu
_________

W sesji, powstałej w roku 2017 w Świnoujściu, udział wzięli:
Copeland Natalia
Paweł Dudko
Marlena Jabłońska
Tomek Magda Jarkowiec
Dominika Jaruga
Paweł Kasprzak
Artur Kucharczak
Ewelina Lesik
Adrianna Mercedes Lipiec-Lenc
Amelka Niżyńska
Julia Nowak
Patrycja Pawęzowska
WeronikaPerłowska
Tomek Jarkowiec
Ewelina Soból
Agnieszka Stangenberg
Agnieszka Tkaczyk Monnier

Na wystawie zaprezentowany zostanie także film „Tęcza” z poezją autorstwa Renaty Plagi oraz muzyką Cezarego Skubiszewskiego.
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate