T74: Atlantyda

T74 Atlantyda

Pod Jaszczurami Kraków

Spektakl "Atlantyda" według tekstu Błażeja Tokarskiego luźno nawiązującego do opowiadań Edgara Allana Poe.

W rolach głównych:
Anna Błażewicz
Dominika Sułtan
Borys Krzysztyński

Inscenizacja: Błażej Tokarski

„...Today you are young,
Too soon you're old...”

W mrocznej przestrzeni mieszkania, małżeństwo zmaga się z chorobą i ciągłym niepokojem związanym z przeczuciem rychłego wypełnienia się złowrogiej konieczności.

"I jest w tym wola, co nie umiera. Któż zbadał tajemnice woli oraz jej moce? Albowiem Bóg jest tylko możną wolą, dzięki swemu natężeniu przenikającą wszechrzeczy. Człowiek nie ustępowałby aniołom i nie podlegałby wcale śmierci, gdyby nie słabość wątlej jego woli."

Edgar Allan Poe - "Ligeja" (motto przypisywane Josephowi Glanvillowi)..

Ligeja i Allan próbują znaleźć odpowiedzi na pytania, jaką rolę odgrywają w teraźniejszości grzechy przodków i czy jednostka ma tak naprawdę wpływ na swoje życie. Może w świecie, w którym zanikają miłosne więzi i zrozumienie drugiej osoby nie jest możliwe, można czekać tylko na śmierć? Czy prosta dziewczyna wkraczająca w życie małżonków, jest w stanie pomóc im w wypełnieniu przeznaczenia?

Świat „Atlantydy” jest miejscem, w którym ludzie muszą zmagać się nie tylko z okrucieństwem losu, ale także ze sobą nawzajem. W obliczu nerwowego przeczucia katastrofy, nie sposób odnaleźć wspólnego języka. Jedynym środkiem, którym można coś ugrać jest podporządkowanie się i niepytającemu o zgodę przeznaczeniu.

Losy trójki bohaterów to desperacka próba zachowania godności w obliczu sytuacji, w którą zostali postawieni na długo przed swoim zaistnieniem.

Przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych.
W czasie spektaklu używany jest efekt lamp stroboskopowych.

Rezerwacje: teatr74@gmail.com

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona.
Po spektaklu można wesprzeć nas dobrowolnym datkiem wrzuconym do puszki. Przyczynicie się tym samym, Waszą "cegiełką", do rozwoju naszego Teatru.
Zachęcamy i dziękujemy!
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate