Sorry Boys I AMOR Tour I 8.12 I Blue Note

Sorry Boys I Amor Tour I 8.12 I Blue Note

Blue Note Poznań

Po wyprzedanym styczniowym koncercie do Blue Note powraca jeden z najciekawszych polskich zespołów indie popowych – SORRY BOYS. Warszawski kwintet będzie promować wydaną w 2016 płytę pt. „Roma”, na której inspiracje z całego świata mieszają się, tworząc niezwykłe brzmienia. Nie zabraknie również utworów z wcześniejszych płyt.
* * *
Sorry Boys AM(III)R Tour
8.12 Blue Note

Bilety
43 pwevents.pl
48 ebilet, biletomat, eventim, ticketpro, blue note, rock long luck, cim
55 siedzące - https://www.bilety24.pl/koncert/sorry-boys-35977?id=174659
* * *
Zespół Sorry Boys powstał w Warszawie. Debiutował w 2010 albumem „Hard Working Classes”, a trzy lata później ukazała się ich druga płyta - „Vulcano”. „Roma” jest trzecią studyjną płytą Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.
Nazwa Roma przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. "Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu.” - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach. Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu - “Vulcano”. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate