Scandals Boutique

Scandals Boutique

Utopia Warszawa

W Polsce jej glos znany jest ze slynnego remaku utworu ‘Jestes Lekiem na Cale Zlo’, ktory w roku 2001 podbil radiowe listy przebojow. Ma na swoim koncie wspolprace ze smietanka polskiej sceny klubowej, m.in. DJ Maceo Wyro, DJ Adamusem, DJ Fresh, Dj Romero, DJ Moondeck, DJ Sagia, DJ Glasee a takze z DJ Envee, z ktorym napisala numer ‘Say U Don’t,’ wydany przez Kayax na plycie ‘Envee I Niewinni Czarodzieje’. Wspolpracowala tez z zepsolem Blenders, dla ktorych napisala utwor ‘Life’, wydany na plycie ‘Kuciland’.

Alec Sun Drae jest obecnie jedną z najbardziej popularnych wokalistek na londyńskiej scenie muzyki House, dzięki czemu jest rozchwytywana przez międzynarodowych producentów. Właśnie podpisała kontrakt publishingowy z brytyjską firmą 23rd Precint , która jest odłamem słynnej Notting Hill Music Group, a której klientami są takie sławy jak Will Smith, Nelly, Beyonce, Pussycat Dolls, Britney Spears, Eminem, DMX, Puff Daddy, The Whispers, Boy George, Ne-Yo, Shalamar, Nas, 2Pac, Snoop Dogg, Lemar, The Jacksons, Destiny’s Child, Usher, T.I., Steve Winwood, XTC, Ian Brown, Madonna, Busta Rhymes, Christina Aguilera, Michael Jackson, Brandy, Whitney Houston, Mariah Carey, Jay Z, New Order, Prince, Paul Weller, Otis Redding, The Prodigy, Bow Wow, Kelly Rowland czy Jennifer Lopez.

Po przeprowadzce do Londynu w roku 2001 Alec Sun Drae została zaproszona do współpracy przez londyńskiego DJ’a i producenta Gerona. Wspólnie napisali utwór ‘Smith’ a jej wokalowe loopy zostały wykorzystane w kolejnym utworze pt. ‘Chime’. Obydwa utwory zostały zamieszczone na debiutanckim krążku Gerona feat. Alec Sun Drae wydanym przez londyńską wytwórnię Jerona Fruits i otrzymały bardzo dobre recenzje w takich magazynach muzycznych jak Knowledge, I-DJ czy Muzik. To właśnie wokale Alec Sun Drae zostały uznane za najsilniejszy element w w.w. utworach, a sama Alec Sun Drae została porównana do słynnej formacji Kosheen. Videoklip do utworu ‘Smith’ został wyemitowany w trakcie Konferencji Muzycznej w Miami, a także w telewizji drum’n’bassowej Drum’n’Bass Arena.

Rok 2006 był dla niej szczególnie ważny. To właśnie w tym roku Alec napisała wraz z legendarnym nowojorskim producentem i DJ’em Erikiem Kupper utwór ‘Free’, który ukazał się na kultowej już składance Tokyo Disco, wydanej przez Fierce Angels. W.w. wytwórnia została założona przez słynnego DJ’a Marka Doyle, który był pomysłodawca wydawnictwa Hed Kandi. ‘Free’ tak spodobał się Markowi, że jest zawsze gwoździem programu jego setów, a sam artysta typuje ten utwór jako przyszły klubowy hit.

W roku 2007 ukazal sie nakladem Double Shock Invaderz i zatytuowany ‘ ‘Sweet Music’ podbija obecnie klubowe parkiety.Recordings kolejny utwor artystki. Napisany wspolnie z Groove

Natiomast w Polsce na poczatku 2008 ukazal sie jej kolejny utwor p.t. ‘Do U want Me’ wyprodukowany przez Karol XVII i MB Valence, a ktory zostal zamieszczony na skladance Light The Sun wydanej przez Loco Records. W 2006 Alec pojawila sie na debiutanckiej plycie znanego juz polskiego producenta ‘Envee’ plyta ‘Envee i niewinni Czarodzieje’ ukazala sie nakladem Kayaxu a utwor ktory napisala Alec Sun drae nosi tytul ‘Say You Don’t’.

Artystka tez współpracuje obecnie ze słynnym producentem i DJ’em z Chicago - Markiem Pichiotti, założycielem Blueplate Records, który współpracował z takimi sławami jak Kylie Minogue czy Enrique Iglesias. Ostatnio londyński magazyn I-DJ uplasował go na 20 miejscu listy najlepszych remikserów wszechczasów. Ich peirwszy singiel to ‘Be Your Lady’ ktory ukazal sie w 10.08 w USA nakladem Blueplate Records. Kolejne 2 single ‘Fee Like Singing’ i ‘Let the music Guide You’ ukaza sie nakladem legendarnej wytworni Strictly Rhythm latem 2009.
.
Kolejny projekt to singiel wydany wspolnie z Frooty Records p.t. ‘Frooty 4 Love’ wydany przez Frooty records oraz ‘Disco Heaven’, ich najnowszy utwor, ktory obecnie podbija klubowe playlisty . Obecnie znajduje sie na 27 miejscu listy Club Charts magazynu Music Week i jest typowany jako Chart Breaker na miejscu 14. W.W. utwor jest typowany jako nadchodzacy hit lata i granmy jest przez takie radiostacje jak House FM, Ministry of Sound Radio czy BBC1. Pare duzych wytworni plytowych walczy wlasnie o prawa do tego utworu, ktory ma szanse stac sie najwiekszym komercyjnym sukcsesem tej artystki.

W 11 2008 slynna wytwórnia Toolroom records wypusciala na rynek album mlodego producenta Jake Island pt. Do It Like This. Album, ten promuje singiel ‘Do It like This’ na ktorym goscinnie zaspiewlala Alec Sun Drae, a ktorego remiksy w wykonaniu Shur-I-Kan i Pete Dafeat podbijają klubowe parkiety. Glos Alec znajduje sie w 4 utworach na w.w. plycie. Jest ona tez wspolautorką jednego z w.w. numerow – p.t. So In Love.

Utwor ‘Still Belive’ nagrany z Fresh 27 ukazal sie wlasnie nakladem wytworni Loop Freaks – 09.08.

Najnowszy utwor Alec Sun Drae to Back to Love (Again) nagrany z Dolls Combers, slynnym duetem producenckim z Mediolanu, autorami kultowego remiksu Denisa Ferrera ‘Get Down’. Utwor ukazal sie na ‘Floating Vibes’ EP nakladem londynskiej wytworni Reel Grooves we wrzesniu 2008r. Zbiera on bardzo pochwalne recenzje i jest rozchwytywany jak cieple buleczki.

Franscuski projket z DJem Lazz - The Soulkeys Project feat Alec Sun Drae '1N ONLY 1' , ukazal sie wlasnie nakladem brytyjskiej wytworni Muzik K, ktorej zalozycielami są K Klass. Utwor mial swoja prapremiere na znanym portalu Xpressbeats i jest juz w ogolnej sprzedazy. Zbiera tez entuzjastyczne recenzje, a dziki temu wlasnie projektowi Alec Sun drae pracuje wlasnie nad kolejnym singlem, tym razem wlasnie z K Klass.
Bosch Dicentis System do głosowania Głosuj24.pl Obsługa głosowań