Piotr Budniak Essential Group at Harris

Piotr Budniak Essential Group At Harris

Harris Piano Jazz Bar Kraków

Wojciech Lichtański – saksofon altowy
Kajetan Borowski – piano
Piotr Najarowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

*bilety: 20/25 pln

https://www.youtube.com/watch?v=5_StcZF3wPs

https://www.youtube.com/watch?v=-KslRmsc2p4

PIOTR BUDNIAK to według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja Jazzu (trzecie miejsce w dorocznym plebiscycie Jazz Top). Urodzony w 1991 roku, pochodzący z Zielonej Góry perkusista jazzowy, który już od początku przygody z muzyką konsekwentnie stara się podążać wybraną przez siebie artystyczną ścieżką. Absolwent dwóch akademii muzycznych:j im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. W wieku 15 lat wraz z własnym kwintetem zajął II miejsce na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce – Jazz Juniors. W kolejnych latach, udzielając się w najróżniejszych zespołach występował, otrzymywał nagrody i wyróżnienia m.in. na takich festiwalach jak Jazz Nad Odrą, B-Jazz (Belgia), Getxo Jazz (Hiszpania), EuropaFest (Rumunia), Zilina Jazz Contest (Słowacja), Bielska Zadymka Jazzowa, Circles of Arts (Chiny), Krokus Jazz Festiwal, Rck Pro Jazz Festiwal, Jazz Juniors, Azoty Tarnów Jazz Contest, Jazz Bez (Ukraina), New Cooperation. W roku 2012, za sprawą nieoczekiwanego zrządzenia losu, wygrał telewizyjne talent-show Must Be The Music i dwa lata poświęcił głównie na pracę z zespołem LemON. Przygoda ta zaowocowała pierwszymi miejscami radiowych list przebojów, platynową płytą, występami na największych festiwalach muzycznych w Polsce (m.in. Top Trendy w Sopocie), współpracą z Adamem Sztabą czy nominacją do Fryderyków, ale ostatecznie głębokim potwierdzeniem przekonania o konieczności realizacji własnej, niezależnej wizji muzyki, w wyniku czego, opuścił LemON i ze zdwojoną siłą powrócił do jazzowych korzeni, reaktywując własny zespół – Piotr Budniak Essential Group, z którym w 2015 roku wydał pierwszą płytę markowaną swoim nazwiskiem ("Simple Stories About Hope And Worries"), która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i krytyków (wg ankiet Jazz Forum i JazzPRESS jeden z najlepszych polskich albumów jazzowych 2015). W maju bieżącego roku ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana "Into the Life". Koncertował z takimi osobistościami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Piotr Wyleżoł, Corcoran Holt, Ewa Uryga czy Joachim Mencel.

ESSENTIAL GROUP to sekstet złożony z najlepszych polskich młodych muzyków jazzowych, którzy oprócz ogromnych osiągnięć takich jak zwycięstwa w licznych konkursach (m.in. Jazz Hoeilaart, EuropaFest, Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festiwal), wspólne koncerty z legendami jazzu (m.in. Randy Brecker, Dave Liebman, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jacek Kochan czy Adam Kawończyk) mają na swoim koncie nagranych wiele znakomitych płyt.

PIOTR BUDNIAK ESSENTIAL GROUP to muzyka na wysokim poziomie będąca wędrówką w głąb siebie - zarówno dla odbiorców jak i wykonawców.
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate