LUTY @ KRAKOWSKA180: 26.02.2011 YELLOW LABEL BDAY BASH

Luty @ Krakowska180 26.02.2011 Yellow Label Bday Bash

Krakowska 180 Wrocław

Luty @ KRAKOWSKA180: open every Saturday
--------------------------------------------------------
KIEDY: Sobota 26.02.2011
START: 21.30h
EVENT: DRUM'N BASS - QUAD DAMAGE BDAY BASH


music:
Dry-Rot
[ Freak/ Abducted / DvoikaTroika / Czechy]
http://www.myspace.com/dry-rot
http://soundcloud.com/dry-rot/scooter-call-me-ma-ana-dry-rot-refuck

Moptron b2b / ZENon
[Yellow Label / Killa Beatz Crew / Bday b2b Set / Łódź]
www.myspace.com/moptron
www.myspace.com/zenonyl
www.yellowlabel.pl/

Yabol The Mechapriest
[Perkussive, Sinuous, Tilt / Łódź]
www.myspace.com/yabol

Brainpain
[Dubsaw Section 8 / Killa Beatz Crew / Wrocław]
http://www.myspace.com/brainpain.dubsaw

Sths Dangerous New Age
[Section 8 / Killa Beatz Crew / Wrocław]
http://www.myspace.com/dangerousnewage

Suicide One
[Killa Beatz Crew / Wrocław]
www.myspace.com/crewkillabeatz
www.myspace.com/suicide_one

Krzyku
[Killa Beatz Crew / Jaworzno]
http://www.myspace.com/krzyke

Vj Optical One
[Killa Beatz Crew / Free Mind Section /Bday Show/Wrocław]
www.myspace.com/optical_one

------------
Quad Damage Bday Bash impreza, na której obchodzić będziemy drugą rocznicę działaności Yellow Label, a także urodziny Moptrona, ZENon'a i Vj Optical'a. Naszymi gośćmi będą Dry-Rot z kolektywu Dvoika Troi...ka z Czech.
Event oraganizowany przez Yellow Label, Killa Beatz Crew i przy ścisłej współpracy z Krakowska 180.

------------

MUSIC:

Dry-Rot - do tajników drumandbassu był wtajemniczony latem w 2001 r. z przez pomyślnie rozwijający się czeski projekt MoreBeat. Przełomowym rokiem był 2005, kiedy to przywiózł sobie z USA kompletny sprzęt DJ-ski, również w tym roku połączył siły z Afghanem, którym był infiltrowany nie tylko do Eastcoast paczki. Udzielał się (nie tylko graniem) na imprezach z headlinerami światowej czołówki drumbassowej sceny, jakimi są : The Panacea, Audio, Bad Company, Unknown Error, Dylan, Corrupt Souls, Counterstrike, BSE, Allied, Blokhe4d, C4C, Chris Renegade, N.phect, Rusher, Jade, Urban Notion, TC, Gein, Prolific, Crossfire, Fresh, Adam F, Sigma, Axiom, Camo & Krooked, Matrix & Futurebound, Masheen, Blokhe4d, Drumsound, Po Afghanowej przeprowadzce do Pragi, stara się utrzymać z Shulcem drumandbass w trzynieckiej kotlinie, organizacją imprez z cyklu Step Inside oraz innych wydarzeń w przeróżnych miejscach zawsze w punkowym charakterze. Należy również do sztabu organizatorów open-aira 3necke KiloWatty. Wspólnie z MoreBeatem tworzyli zespół Motion Control, który zasłużył się o pojawienie w jabłonkowskim klubie Southock takich wykonawców jak : Dieselboy, Corrupt Souls, BSE, Gein, C4C, Jade i Urban Notion. Razem z Imo-Tepem wpółpracuje nad funko-breakowymi Veczirky w czesko cieszyńkim klubie Dziupla, gdzie między innymi zagrała czesko-kanadyjska legenda DJ Czech i pomaga Spamovi w organizacji multigatunkowej imprezy Deatchmatch i Kontakt. Udziela się też w czesko-polskim projekcie audiowizualnym Podaj Kabel. Po przeprowadzeniu się do Ostravy, wybudował sobie razem ze Spamem oraz przy pomocy No Money swoje studio muzyczne bardzo dobrej jakości.w którym obecnie stara się stworzyć coś konkretnego. Ich pierwsze wspólne dzieło „Scream“ będzie w roku 2011 oficjalnie wydane przez amerykański label Abducted records. Dalsze soczyste kawałki są już w drodze. Współpracuje również z raperem o ksywie Darce. Ich pierwszy wspólny utwór Życie doczekał się całkiem pomyślnych recenzji. Od wiosny 2010 jest członkiem legendarnej Dvoiky.Troiky. Swojich fanów regularnie zaspokaja swymi promo mixami i kolecją setów nazwanych Tyramix. Zkosztujcie odrobinę jego musującego drumandbassu przekładanego częstymi mashupami, dubplatami i happy hardcorovymi motywami – przy słuchaniu na pewno się nudzić nie będziecie!

------------

YABOL - czyli Kuba Jabłoński. '83 Łódź
Minęło już 10 lat odkąd wystapił po raz pierwszy, grając wtedy jeszcze z płyt winylowch. Na początku był zafascynowany artystami takimi jak - Usual Suspects, Stakka & Skynet, Unusual Incident, Pyro czy Cause 4 Concern. Jednak szybko pojął, że prawdziwa zabawa zaczynie się dopiero w chwili, kiedy spróbuję sił w produkcji. Szybko zdobył uznanie jako producent, czego potwierdzeniem może być fakt,że jego utwory grało wielu zagranicznych Dji i prodcentów. Jednak na wydawnictwo przyszło mu poczekać do 2008 roku, kiedy to w wytwórni Sinuous rec. został wydany utwór "Dyskinesia". Następne miesiące były już bardziej owocne, dzięki czemu na swoim koncie mam 12 releasów (Ruse, Tilt, Impakt, Sinuous, Venom Inc. , Substance).Obecnie czeka na wydanie składanki na Perkussive. Dzięki uprzejmości europejskich organizatorów imprez, nawiedził Anglię, Włochy, Szwajcarię, Estonię, Litwę, Białoruś, Czechy i Austrię promując własne i nie tylko dźwięki z gatunków Drum'n'Bass, Techno-Dnb, Neurofunk. Niedawno poczuł natchnienie na mieszankę dobrego Techstepu z lat 2000-2003 w połączeniu z Psytrance.


------------

Brainpain tworzy muzykę od dziesięciu lat - Dubstep, Drum and Bass,
Breakcore, Electronica, Experimental, Chillout. To bezlitosny
dźwiękowy oprawca używający ciężkiej artylerii basowej, chociaż
potrafi zaskoczyć produkcjami typowymi dla gatunku Chillout i Ambient.
Od roku 2008 jego kawałki były wydane w: Mindsaw, Dubsaw (co-founder),
Section 8, Veri Lo, Sustained, Black Hoe, Dark Box, Foulplay,
Mindocracy, Sociopath, Monstersound...
Razem z Xzist'em i Pkay'em prowadzi niezależny label dubstepowy:
Dubsaw Recordings.
BP nie lubi być ograniczany przez gatunki, dlatego klubowicze mogą
spodziewać się po nim wielu eksperymantów muzycznych.


------------

STHS zaczął przygodę z muzyką już w podstawówce grając na gitarze klasycznej, potem przyszedł czas na elektryka. Rozwijał pasje i umiejętności gry na instrumencie. Był jednym z założycieli punk rockowej kapeli 59 Garasz 300, pochodzącej z Lubina, gdzie też sam się urodził i wychował. Po rozpadzie zespołu cierpiał na niedosyt spowodowany brakiem twórczości muzycznej. Aż w końcu poznał drum and bass. Energetyczny i mocny gatunek muzyczny, który od razu przypadł mu do gustu. Dziś zajmuje się dj'ką i produkcją. Specjalizuje się w ciężkich brzmieniach, głównie neuro i technoid, darskide. Za sobą ma kilka skromnych występów w kilku wrocławskich klubach. Cały swój wolny czas i energie skupia jednak na produkcji, pracując nad skillem. Najnowsze efekty pracy czekają aby ujrzeć światło dzienne.

------------

Krzyku - Dj, Beatboxer, organizator imprez oraz promotor. Za deckami stanął z początkiem 2009 roku organizując imprezy w Klubie MQ w Jaworznie . Po półrocznej współpracy nadszedł czas na organizacje eventów z cyklu „Dygresja w szarości” w katowickim INQbatorze. W swoich setach nie ogranicza się do jednego gatunku połamanych brzmień lubi eksperymentować odbywając podróż przez Liquid Funk, Atmosferik, Jungle, Jump up, aż do energetycznych dźwięków neurofunku, w którym ostatnio znajduje coraz więcej możliwości. Wplatany szybki beatbox, którym zajmuje się od 2004 roku ubarwia seta przeplatając dźwiękami prosto z gęby. Swoje umiejętności kreuje również w kierunku skreczu oraz turntablismu. Podczas grania zależy mu na dobrej zabawie kontaktu z publika budującą pozytywne emocje. Od niedawna w między miastowej grupie Killa Beatz Crew oraz w Disturbia Sounds. Support: COOH, Dean Rodell, Trasher, Bad Company, Drumsound, Simon Bassline Smith, Cyantific, Reso, C.Phone/No Money,Switch Technique, Xilent, Jabba Finasky, Yabol, Dry-Rot, Brainpain, Tom Encore.

------------

Suicide One 23 letnia Djka z Wrocławia ,w życiu której od zawsze najważniejsza była pasja. Kultura hiphop , a zwłaszcza jeden z jej elementów - bboing, koszykówka czy deskorolka to jedne z wielu dróg , którymi wyrażała własną osobę. Od zawsze jednak największym jej marzeniem był DJing . Rok 2001 pod świąteczną choinkę trafia płyta Kosheen-„Resist’’. „Hide U”,”Empty Skies”,”Pride”, „Suicide” to jej pierwsze drum'n'bassowe brzmienia, w których zakochuje się od pierwszych sekund. W wakacje 2006 wyjeżdża do Londynu gdzie zamieszkuje z Kris L' em a w domu w końcu pojawiają się wymarzone gramofony! Pierwsze kroki stawia przy muzyce funk i rap , który do dziś grywa na różnych wspólnie organizowanych imprezach wraz ze swym przyjacielem Dr.Oldskoolem. Jednak pierwsze d'n'bassowe rave’y i imprezy w brytyjskiej stolicy sprawiają , że muzyka ta staje się coraz bliższa jej sercu. Wraz z Krisem wspólnie spędzają godziny podróżując po londyńskich vinylshopach i stawiają czoła swym pierwszym mixom. Po powrocie do Wrocławia zakładają dwu osobowe Dirty B i w sylwestrowa noc 2007 na zaproszenie Mc Proxiego grają na swej pierwszej poważnej imprezie - Space Night w klubie Intro. Realizując intensywnie swą pasję po roku czasu napotykają na swej drodze ludzi, z którymi w mgnieniu oka odnajdują wspólny cel - Muzykę ! I tak z cyklicznych imprez we wrocławskim wagonie organizowanych przez Increadible Sound System z jej pomysłu rodzi się młoda ekipa wolnych umysłów Free Mind Section! Przez ponad dwa lata Suicide One była jej reprezentantką oraz współorganizatorką imprez spod ich loga. Obecnie reprezentuje między miastowe Killa Beatz Crew ,które wraz z Mc Antonem powołali do życia mając na celu jednoczenie polskiej sceny. Czarne płyty darzy ślepą miłością, preferuje energiczny styl grania i zdecydowanie nie lubi nudy ;) W swych setach serwuje różne odmiany d'n'b , od jump upu po neurofunk. „Skrajna optymistka”,która w życiu kieruje się myślą " Music is a Passion ain’t no competition !", oraz jak powiedział Master of Records „ Peace, unity, love and having fun „ !

--------------------------------------------------------
KIEDY: Sobota 05.02.2010
START: 21:00
EVENT: We aLL Love Fashion! Exhibition Live Show + AudioVizual Show!

music:
DIRTSOUNDS
[Phatt Sounds / Lublin]
http://www.mixcloud.com/dirtysounds/x-mas-session-2010/

MIKITA & JUERGA
[Skandalizm / Poznań]
http://soundcloud.com/scandalshow/mikita-juerga-scandal-show-live-t-room-session-sweat-lodge-radio-berlin-13-08-10

KICKBEAT DJ'S
[Kickbeat / Wrocław]

RAFIK & SURMA - Conga Live!

vj's:
LUMINATOR [Kickbeat]
IONX [Kickbeat]
OPTICAL ONEOptical [KBC/FMS]

fashion:
*exhibition:
BEATA WILCZEK
ŁUKASZ WIERZBOWSKI
JAGODA WRZEŚNIEWSKA
*interactive show:
GAVEL

--------------
FASHION

Wernisaż zdjęć i kolaży:
Beaty Wilczek, Łukasza Wierzbowskiego i Jagody Wrześniewskiej.

+

Interaktywny pokaz Projektów Gavel'a, parkiet będzie wybiegiem i będziecie mogli sprawdzić jak te rzeczy sprawdzają się na imprezie:]
http://www.facebook.com/pages/Gavel/386649812200
a projekty są ciekawe sprawdźcie sami.!

Gavel to młody projektant mody z Wrocławia. Studiuje na ASP w Łodzi projektowanie ubioru.
Jego projektowanie zaczęło się już pod koniec szkoły gimnazjalnej. Od tej pory ciągle szkoli
swój warsztat. Pierwszą rzeczą, którą zaprojektował była bluzka w stylu glam-rock. Jest ona ciągle
udoskonalana i poddawana kolejnym reedycjom. Młody projektant ma już na swoim koncie sukienki
dla aktorek festiwalu Złote Kaczki. Niedługo jego nowa kolekcja
ujrzy światło dzienne wiadomo tylko, że linię damską będzie firmowac pewna znana twarz.

AUDIOVISUAL SHOW

Wizualizacje wyświetlane na 5 ekranach, oraz potężne nagłośnienie sprawią że zaspokoicie i oko i ucho.!
5 ekranów o łącznej powierzchni ponad 30m2,
które będą zsynchronizowane z muzyką dopasowane do klimatu Fashion praz połączone z Wystawą zdjęć oraz pokazami Gavel'a.
Tak potężnej instalacji na Krakowskiej jeszcze nie było, do tego oczywiście klimatyczne oświetlenie podkreślające klimat Dawnej Pralni. A na kącik barowy mamy coś specjalnego, co sprawi że będziecie wgryzać się w bar!

MUSIC:

Muzycznie podróż po wszelkich odmianach House'a,
zobaczycie jak się go gra w różnych regionach Polski, Artyści wspierani będą przez naszych Kickbeatowych Bębniarzy którzy są już sprawdzeni i wiem jak bardzo dają czadu!

Warunki, które daje nam Krakowska180 pozwoli naszym specom od światła i wizualizacji rozwinąć skrzydła, ciekawe i nie małe instalacje do wizualizacji oraz oświetlenia pozwolą przenieść Was do innego świata, więc zakładajcie 7-milowe buty a my czekamy na Was z masą niespodzianek i zabieramy Was w daleką podróż!


Nikt nie będzie żałował tego wieczoru, czy słuchasz Hip-Hop’u, Techno czy Drumów i tak będziesz się dobrze bawić, bo to będzie mega impreza i będą na niej wszyscy, których znasz!
W końcu macie szanse wyrwać się z monotonii, którą nafaszerowany jest cały Wrocławski rynek, możecie zobaczyć i usłyszeć coś zupełnie nowego, co na pewno wam się spodoba. Kto nie był jeszcze na Krakowskiej ten nie wie, co to za fantastyczne miejsce.
Ci co byli i tak się baaaardzo zdziwią tym co tam zobaczą tego wieczoru, uwierzcie nam że będzie gorąco, a właśnie przy okazji to Krakowska posiada nowe możliwości grzewcze więc na pewno nie będzie zimno.
Na waszej głowie jest w takim razie tylko się tam dostać na czas, a z tym raczej nie ma problemu. 2 tramwaje i 4 autobusy, 12 minut od centrum więc rzut beretem. A im później dotrzecie na miejsce tym więcej przegapicie i tym trudniej będzie dostać się do środka.!


--------------------------------------------------------
KIEDY: Sobota 12.02.2011
START: 21:30h
EVENT: K180 VALENTINE'S SPECIAL:PUBLIC LOVER Live!

music:
PUBLIC LOVER: BRUNO PRONSATO & NINCA LEECE
[Thesongsays / Telegraph ||Berlin]
www.thesongsays.com/artists/public-lover
www.soundcloud.com/publiclover

MIKE PIKE - birthday special ;-)

NOTAB

RETARD!SCO

------------

VALENTINE'S SPECIAL:PUBLIC LOVER Live!
Public Lover, w szerszym rozumieniu stanowią Ninca Leece i Bruno Pronsato. Oboje tworzą muzykę od wielu lat, prywatnie są parą. Wyrośli na My Bloody Valentine, Roxy Music, oraz dobrym, klasycznym techno/house. Zawsze pragnęli stworzyć projekt, który będzie owocem ich wspólnej pracy oraz doświadczenia. To może być ich złote dziecko, bądź jak powiadają ich „złota wiewiórka?”.
Muzyczna kariera rozwijała się w ich przypadku bardzo różnie.
Ninca Leece wydała swój debiutancki album „There Is No One Else When I Lay Down And Dream” w styczniu 2010 roku na wytwórni Bureau B, popularnym sub-labelu Tapete Records. Jej atmosferyczne i eksperymentalne produkcje oraz unikalne wokale, przyciągnęły uwagę wielu krytyków muzycznych w Europie. Przy prezentowaniu swej twórczości przez ostatnie 6 lat w Europie oraz Azji, towarzyszył jej szereg zabawek, wizualizacji, komputerów oraz zaufany Nord g4.
Bruno Pronsato w trakcie solowej kariery wydał dwa długogrające albumy, 16 EP, oraz niezliczoną serię remixów. Jego dzieła zostały docenione przez Resident Advisor, który uplasował je w czołówce 100 najlepszych albumów dekady. Pracował z tak uznanymi producentami, jak Thomas Melchior, Sammy Dee, Fumiya Tanaka oraz Daze Maxim. Zaprawiony w przedstawieniach na żywo, podróżował dookoła świata dzieląc się własną ideą eksperymentalizmu, oraz parkietowego romantyzmu.

Uzbrojeni w dźwiękową satynę, czekają na sposobność zszokowania swoich wielbicieli blaskiem, urokiem oraz bezwzględną głębią.

--------------------------------------------------------


KIEDY: Sobota 19.02.2011
START: 20.00h
EVENT: MADE IN POLAND: "THEATRE" & CATZ'N DOGZ

Integracja i promocja to dwa najważniejsze słowa przyświecające cyklowi wydarzeń, organizowanemu przy współpracy środowisk artystycznych, designerskich oraz muzycznych w klubie KRAKOWSKA180. Głównym celem jest wyszukanie oraz promocja artystów w nieodłączny sposób związanych z Polską - nasz „towar eksportowy“ którym możemy się pochwalić w kraju i za granicą.

Event podzielony jest na dwie części: kreatywną oraz muzyczną.
-----
20:00h - 22:30h
creative: "THEATRE"

Spektakl - "DOMOWE DUCHY" Atlas kieszonkowy
Scenariusz/reżyseria oraz opracowanie muzyczne:
Janka Jankiewicz - Maśląkowska
www.domoweduchy.tumblr.com

Słuchowisko -„GŁOSY” na podstawie "Głosów rodzinnych" Harolda Pintera
Reżyseria/adaptacja:
Marcin Jagodziński
http://www.teatrkorba.pl/

Etiuda - "HAND LAND" -dzieło egzaminacyjne studentów I roku wydziału lalkarskiego PWST w Krakowie, filia we Wrocławiu. Projekt realizowany pod opieką artystyczną Anety Głuch Klucznik.

-----
22:30h - 4:00h
music:

CATZ'N DOGZ
[Mothership / Get Physical / Pets || Szczecin]
http://www.myspace.com/3channels

HAGAL
[Sound Revolt || Poznań]
http://www.myspace.com/djhagal


RICHARD BANKS
www.myspace.com/richardbanks

------------

CREATIVE:

Domowe Duchy. Atlas kieszonkowy.
Spektakl na podstawie opowiadania Dubravki Ugresic, Autorka stworzyła ciepłą i zabawną opowieść o duchach, mieszkających w pewnej kamienicy w Zagrzebiu.

"Domowe Duchy" to plastyczne przedstawienie jest próbą zerwania z tradycyjną konstrukcją fabularną oraz jednolitą konwencją teatralną.
Dwie aktorki/ lalkarki/ animatorki/ akustyczki/ oświetleniowczynie ( nieistniejący żeński odpowiednik słowa oświetleniowcy) wykorzystują szeroką gamę teatralnej formy i ciekawych pomysłów inscenizacyjnych. Budują świat pełen dziwnych stworów, które( jak zapewniają) zamieszkują ludzkie domy.
Janka Jankiewicz- Maśląkowska/ Katarzyna Pałka i ich wspólne cele:
Antyetatowac, nie musieli, spóźniać się, mieć coś do wyjaśnienia, a przede wszystkim nie być ani na tak ani na nie, choć w teorii częściej na nie, studiować w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych…
..a to dla niedowiarków: Asia i Kasia szczycą się dyplomem magisterek (nieistniejący żeński odpowiednik słowa magistrzy) sztuki ( PWST- Wydział Lalkarski).

Scenografia:
Janka Jankiewicz - Maśląkowska/Katarzyna Pałka
Muzyka:
Sambor Dudzioski
Konsultacja scenograficzna oraz projekt plakatu:
Mateusz Mirowski
Piąte oko:
Tomasz Maśląkowski
Obsada:
Janka Jankiewicz - Maśląkowska/Katarzyna Pałka

------------

"Głosy" to eksperymentalny projekt Marcina Jagodzińskiego. Przedstawienie, którego nie widać, bo rozgrywa się w wyobraźni widzów. Spacer po labiryncie relacji. Doświadczenie samotności we wspólnocie.Opowieść o umykającym czasie. O mijaniu się i niezrozumieniu. O tym, że nawet będąc w największym tłumie i tak zawsze jesteśmy sami. O tym, że "między człowiekiem, a człowiekiem jest ciemność".Idąc razem w jednym kierunku i i tak dochodzimy do rozdroża…

Obsada:
Paulina Barteczko, Marcin Jagodziński, Dominik Pietrzykowski

------------

music:

CATZ'N'DOGZ
Grzegorz Demiańczuk oraz Wojtek Tarańczuk powrócili ze swoim drugim długogrającym albumem wydanym na wytwórni Mothership. W odniesieniu do albumu „Stars of Zoo” z 2008 roku, Catz n’Dogz zerwali z dotychczasową konwencją i poczęli eksplorację nowych gatunków muzycznych. Stąd wziął się tytuł ich najnowszego wydawnictwa „Escape from Zoo”. Uciekając z klatki w dzikość, zasmakowali street bass, disco, R&B, deep house, hip-hop oraz wielu innych stylistyk.Podczas całorocznych prac nad albumem duet kolaborował m.in. z rewelacyjnym DOP, Claudem Von Stroke, oraz wokalistą Jazzanovy – Paulem Randolphem. Stworzyli także całkowicie nowy scenariusz dla live show na potrzeby trasy promującej nowe wydawnictwo.Ich znajomość rozpoczęła się od wspólnego organizowania imprez muzycznych w klubie Mezzoforte, w Szczecinie. Był rok 2003. We wrześniu tego samego roku wystartowali w lokalnym Radio ABC. Systematycznie zyskiwali nowych fanów, co zmobilizowało ich do produkowania własnej muzyki. Wydawali jako 3Channels, nieustannie się rozwijając, by ostatecznie przeistoczyć się w projekt, który pozbawiony jest jakichkolwiek barier muzycznych we współczesnej muzyce – Catz n’Dogz.Współpracowali z renomowanymi wytwórniami wydającymi innowacyjną muzykę elektroniczną, jak Trapez, Crosstown Rebels, Pokerflat, Boxer, Dirtybird. Ich twórczością zainteresowali się również włodarze potężnej wytwórni Get Physical. Zgromadzone doświadczenie w tej dziedzinie zaowocowało założeniem własnej wytwórni – PETS, której celem jest promocja polskich artystów.


HAGAL
Pierwsze imprezy grał w rodzinnym Poznaniu. Zaczynał od afterowych miksów w prowizorycznym, undergroundowym MO.W 2003 roku Patryk rozpoczął równolegle karierę event managera we wchodzącej z wielkim hukiem na polski rynek agencji My Sweet Music. Współorganizował największe w Polsce imprezy dance, jak Creamfields, czy koncerty Carla Coxa, na których jednocześnie był jednym z występujących didżejów. W tym samym czasie Hagal przyjął ofertę rezydentury w mini klubie Cute, gdzie cotygodniowe 6-godzinne sety okazały się nie lada sprawdzianem jego umiejętności didżejskich. W lutym 2004 postanowił trochę zwolnić. Nieustanne poszukiwanie muzycznej niszy oraz ciężka praca nad warsztatem szybko zaowocowały propozycjami kolejnych ważnych imprez. Do takich bowiem Hagal zalicza support dla Jeffa Bennetta, Dave’a Robertsona, Grega Benza, czy Johna Ioannou. Obecnie Hagala można usłyszeć w poznańskim SQ, którego jest rezydentem.


RICHARD BANKS
Poświęcenie się muzyce było dla Richarda Banksa tylko kwestią czasu, ponieważ wychowywanie się w rodzinie złożonej z samych zawodowych muzyków niemal nie pozostawia wyboru. Pierwsze muzyczne doświadczenia Richarda były skupione wokół muzyki klasycznej, jednak po ośmiu latach kształcenia, zniechęcony skostniałymi metodami nauczania, zdecydował się opuścić szkołę muzyczną. Do sztuki powrócił w latach studenckich, ale tym razem już nie jako skrzypek lecz jako DJ. Zainspirowany produkcjami takich artystów jak Mood II Swing, Masters At Work, Blaze, Kerri Chandler, Basement Boys, Joey Negro, Knee Deep i podobnych, zakochał się w dźwiękach z gatunku soulful i deep house. W marcu 2005 przyłączył się do ekipy Essential Productions, co pozwoliło mu na dzielenie się swoją pasją z szerszą publicznością. Jego brzmienie szybko zyskało uznanie na lokalnej scenie, dzięki czemu Richard objął rezydencję w jednym z bardziej prestiżowych lokali Wrocławia - Paparazzi Cafe Bar, we wrześniu 2005. Zdobywanie kolejnych doświadczeń zarówno w barach, jak i klubach dawało Richardowi ciągłą motywację do doskonalenia się i przez lata pomogło rozwinąć umiejętność nawiązywania więzi z wielbicielami różnych muzycznych styli bez konieczności godzenia się na kompromisy. Luty roku 2007 przyniósł kolejne wyzwanie, rezydencję w Pod Papugami. Wraz z upływającym czasem, w miarę jak jego styl ewoluował, Richard Banks dzielił scenę z najlepszymi polskimi DJami (takimi jak: K.Mill, Glasse, Easy, Rawski, Ricardo, Dudekk czy Silo) a także rozgrzewał publiczność dla międzynarodowych artystów, takich jak Rocco z Rodamaal. Miał możliwość bawienia publiczności zarówno mniejszych, intymnych miejsc takich jak Dekadencja w Katowicach, ale także dużych przestrzeni takich jak główna sala warszawskiego klubu Foksal 19 czy scena Tent na Heineken Open'er Festival.er Festival.
Bosch Dicentis System do głosowania Głosuj24.pl Obsługa głosowań