Kraków Street Band

Kraków Street Band

Alchemia Kraków

Kraków Street Band to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występował na Krakowskim Rynku.

Występy wręcz kipią pozytywną energią, i każdy widzi że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania, podczas gdy brzęk monet w gitarowym futerale jest tylko miłym dodatkiem.
W pierwszej połowie 2013 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju – najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty. Następnie zespół dostał się do finału Must Be The Music, programu muzycznego oglądanego przez miliony telewidzów, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. W końcu, w czerwcu Kraków Street Band reprezentował Polskę na festiwalu Haizetara w kraju Basków, jednej z największych imprez poświęconych muzyce ulicznej na świecie.
Debiutancka płyta Kraków Street Band, obecnie w produkcji, jest najlepszym dowodem, że żywa muzyka ma jeszcze szanse zaistnieć na wymagającym rynku muzycznym. Całość funduszy na nagranie i produkcję płyty została zebrana za pośrednictwem akcji crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi.pl, jest to więc płyta w całości sfinansowana przez fanów. Muzycy zebrali planowaną kwotę 12 tyś. zł w ciągu zaledwie 7 dni, a do końca aukcji przekroczyli planowany budżet niemal dwukrotnie, osiągając ostatecznie kwotę 20 797 zł.

Na krążku znajdują się głównie utwory wybrane przez członków zespołu, znane z ulicznych występów i koncertów, wzbogacone o dwie kompozycje autorskie. Premiera płyty odbyła się 11 maja 2014 na festiwalu BLUESROADS.

Łukasz Wiśniewski – vocal, ukulele
Piotr Grząslewicz – banjo
Marcin Hilarowicz – guitar
Tomasz Kruk – dobro
Miłosz Skwirut – bass
Adam Partyka – drums
Szymon Klekowicki – trombone
Wojtek Szela – trumpet
Tomasz Drabik – sax

BILETY: 30 zl przedsprzedaż/ 35 w dniu koncertu
Bosch DicentisSystem do głosowaniaObjawy depresji Test ciażowy Objawy ciąży imiona męskie imiona damskie