koncert Monkey Business

Koncert Monkey Business

Centrala Kraków

Monkey Business został założony w 1982 roku przez Wojciecha Misiaszka i Ryszarda Philipsa - studentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W roku 1983 do zespołu dołączyli: basista Jacek Chruściński, pianista Wojciech Groborz i perkusista Benedykt Radecki. Wkrótce grupę objęła patronatem Agencja Koncertowa PSJ w Krakowie.

Po odejściu w 1985 roku Jacka Chruścińskiego nowym leaderem został Tadeusz Pocieszyński, gitarzysta i wokalista, który odszedł od zespołu The Cooks . Na lata stabilizuje się skład:

Tadeusz Pocieszyński - gitara, śpiew
Janusz Blecharz - instrumenty klawiszowe
Leszek Kowal - gitara basowa
Grzegorz Bębenek - perkusja zastąpiony później przez Piotra Łapę.

I w takim to właśnie zestawieniu przez kolejną dekadę, no może z małymi zmianami pod koniec, M.B. dzielił sceny najlepszych polskich klubów i festiwali z takimi wykonawcami jak Tadeusz Nalepa z zespołem, Dżem z Ryśkiem Riedlem, Easy Rider braci Wodzińskich, Free Blues Band Andrzeja Malcherka, Nocną Zmianą Bluesa Sławka Wierzcholskiego, Jasiem Skrzekiem i innymi. Dwukrotnie przekraczaliśmy naszą granicę wschodnią goszcząc na festiwalach w Dnieprodzierżyńsku i Charkowie gdzie krzewiliśmy bluesa.
Parokrotnie objechaliśmy Polskę grając między innymi na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Białostockiej Jesieni z Bluesem, Zamoyskim Festiwalu Bluesowym w klubie Kosz, na Muzycznym Kempingu w Brodnicy, dolewając bluesa do piwa na Chmielakach, czyli święcie piwa w Krasnymstawie, na studenckich imprezach Festiwalu Fama czy w końcu na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie.
Pod koniec działalności skład zespołu zmienił się dość stanowczo. Nowy perkusista Piotr Łapa oraz basista z zaprzyjaźnionego, Easy Rider, Jacek Gazda także Robert Lenert grający na harmonijce ustnej. I znów parę wysokogatunkowych festiwali typu katowicka Rawa czy Jesień z Bluesem oraz skok do bratniej Czechosłowacji. Można powiedzieć, że M.B. zakończył działalność z hukiem, wystąpił, bowiem w warszawskiej Sali Kongresowej otwierając koncert legendy „białego bluesa” Petera Greena.
Zespół wystąpił w składzie: Tadeusz Pocieszyński, Jacek Gazda, Piotr Łapa, oraz gościnnie Tomasz Kałwak i wspaniała wokalistka Patrycja Gola.Obecnie wracamy na bluesowa scenę w pierwszym, prawie niezmienionym składzie. Nagraliśmy materiał na nową płytę, która będzie nosić tytuł „Money Business czyli Dancing Blues”. W nagraniu wsparł nas wspaniały krakowski perkusista Piotr Królik(Brathanki, Indygo). Nawiązaliśmy też współpracę z legendą polskich bębnów Zbigniewem Lewandowskim.

Obecny skład zespołu to: Tadeusz Pocieszyński – lider, gitara i śpiew, Leszek Kowal – bas, Janusz Blecharz – piano, Zbigniew Lewandowski – perkusja, a także Piotr Królik i Sławomir Puka również perkusiści. …do zobaczenia na koncertach.
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate