Killswitch Engage

Killswitch Engage

Kwadrat Kraków

Pionierzy metalcoru na dwóch koncertach w Polsce!

14 czerwca 2018 – Kraków, Klub Kwadrat – DODATKOWY KONCERT
19 czerwca 2018 – Warszawa, Klub Proxima

Bilety na warszawski koncert w sprzedaży.
Sprzedaż biletów na koncert w Krakowie od 19.02 od godz. 10:00 na Stodola.pl i LiveNation.pl

Z uwagi na duże zainteresowanie koncertami KsE, grupa odwiedzi nas w tym roku aż dwa razy: pierwszy a zarazem dodatkowy koncert odbędzie się w Krakowie, a parę dni później grupa zagra prawdziwy metalcore w Warszawie.

Killswitch Engage – zespół znany też jako Killswitch albo KsE - to pionierzy gatunku metalcore pochodzący z Ameryki. W ich brzmieniach nie brakuje także melodic death metalu i metalu alternatywnego. Killswitch powstał w 1999 roku po rozpadzie zespołów Overcast i Aftershock. Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista Jesse Leach, gitarzyści Joel Stroetzel i Adam Dutkiewicz, basista Mike D'Antonio i perkusista Justin Foley. Na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. nagrodę Grammy i Złote Płyty. Wydali 7 albumów studyjnych i DVD z zarejestrowanym koncertem “(Set This) World Ablaze”. Ich ostatni album “Incarnate” jest dostępny od 11 marca 2016 roku. Zespół zdobył popularność po wydaniu płyty “The End of Heartache” w 2004 roku. Album znalazł się na 21 miejscu na liście Billboard 200. Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500.000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór "The End of Heartache" został nominowany do nagrody Grammy w 2005 roku w kategorii “Best Metal Performance”. Zespół Killswitch Engage występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak: Soundwave Festival, Wacken Open Air, Reading Festival, Leeds Festival, Ozzfest, Download Festival, Rock on the Range, Rock Am Ring, Mayhem Festival, Monsters of Rock, Pointfest, Knotfest czy Heavy MTL. Zespół sprzedał ponad cztery miliony płyt w Stanach Zjednoczonych i został uznany za jednego z głównych przedstawicieli nurtu „The New Wave of American Heavy Metal”.
Polscy fani będą mieli okazję posłuchać zespołu na dwóch koncertach w Polsce. Nie przegapcie największych hitów Killswitch Engage na żywo!
KILLSWITCH ENGAGE
14.06.2018 Kraków, Klub Kwadrat
19.06.2018 Warszawa, Klub Proxima
Bosch Dicentis System do głosowania Głosuj24.pl Obsługa głosowań