Gaahls Wyrd, Auðn, The Great Old Ones - 13.12. Wrocław

Gaahls Wyrd Auðn The Great Old Ones - 13.12. Wrocław

Firlej Wrocław

Iron Realm Productions i Left Hand Sounds prezentują:
Gaahls Wyrd na jedynym koncercie w Polsce

Słynny eskwokalista Gorgoroth i Wardruny zaprezentuje swoje nowe przedsięwzięcie 13 grudnia we wrocławskim Firleju.

Gaahls Wyrd (Norwegia, Black Metal)

Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w historii norweskiego Black Metalu. Od ponad dwudziestu lat, Kristian Eivind Espedal aka Gaahl szokuje, wzbudza kontrowersje i intryguje. Na przestrzeni swojej kariery, współtworzył grupy takie jak Gorgoroth, Trelldom, God Seed i Wardruna. Z tą pierwszą zagrał owiany złą sławą krakowski koncert w 2004 r., porównywany do czarnej mszy. Był również jednym z najbardziej wyrazistych bohaterów dokumentu „Metal: A Headbanger's Journey”. Po krótkim okresie nieobecności, Gaahl powraca w nowej formule. Gaahls Wyrd to rdzennie blackmetalowe przedsięwzięcie, które współtworzy m.in. z Stianem Karstadem, znanym z Trelldom. Prymitywna energia dalekiej Północy krzyżuje się tu z diabolicznym szamanizmem, sprawiając, że koncert grupy trudno będzie wymazać z pamięci.

Fb: www.facebook.com/gaahlswyrd/
„Steg” (Live): http://youtu.be/2QckOf1PelY

The Great Old Ones (Francja, Post Black Metal)

Swoją obecność na mapie inteligentnej ekstremy, Francuzi zaznaczyli wydanym w 2014 r. albumem „Tekeli-li”. Pochodzące sprzed kilku miesięcy, nowe wydawnictwo „EOD: A Tale of Dark Legacy” potwierdziło drzemiący w nich potencjał. W muzyce The Great Old Ones coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dysonansów spod znaku Deathspell Omega, jak i monumentalnych ścian dźwięku a la Cult of Luna.

Fb: www.facebook.com/thegreatoldones
„Mare Infinitum”: http://youtu.be/cEy8DHD5yLQ

Au?n (Islandia, Atmospheric Black Metal)

Założony w 2010 r. kwintet z Hveragerdi debiutował trzy lata temu albumem zatytułowanym po prostu „Au?n”. Muzyka Islandczyków bazuje na melodyjnych gitarowych kaskadach i zderzeniu surowości z subtelnością. Obecnie zespół pracuje nad drugim albumem, który ukaże się nakładem wytwórni Season of Mist.

Fb: www.facebook.com/audnofficial/
„Siferi”: http://youtu.be/cQXwrQPTFFA
Bosch Dicentis System do głosowania Bilety Dreamstate