Eskaubei & Tomek Nowak Quartet feat. Mr Krime & Dominik Wania

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet Feat. Mr Krime & Dominik Wania

Harris Piano Jazz Bar Kraków

Eskaubei & Tomek Nowak kontynuują promocję sowjej drugiej, bardzo dobrze przyjętej płyty pt. "Tego Chciałem" (2016). Na krakowskim koncercie w zastępstwie za Kubę Płużka gościnnie pojawi się Dominik Wania. Zespól wystątpi w składzie z Mr Krime'em, który poprowadzi też atfer party!

Tomek Nowak – trąbka

Dominik Wania – klawisze

Adam Tadel – kontrabas

Filip Mozul – perkusja

Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – rap

Mr Krime – gramofony

After party: Mr Krime

bilety: 25/30 pln

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET

To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

https://www.facebook.com/nowakskub/

MR KRIME

Urodził się w 1978 roku w Krakowie jako Wojciech Długosz. W wieku siedmiu lat zaczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Był wierny tym instrumentom przez 12 lat. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90., był pionierem polskiego turntablismu.

Jest dwukrotnym mistrzem Europy Wschodniej (2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza, zwyciężył także w pierwszych mistrzostwach Polski ITF (Międzynarodowej Federacji Turntablismu) w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Kolekcjonuje płyty, prowadzi warsztaty dla młodych adeptów didżejowania.

Mr Krime nieustannie wypuszcza kolejne mixtape’y, czyli cudze piosenki wybrane, skompilowane i połączone w zestawy dzięki kunsztowi didżejskiemu. Do najbardziej znanych jego mixtape’ów należą „Krime Story” i „Music For Night People” (wspólnie zDanielem Drumzem). Niedawno po długiej przerwie Mr Krime zamieścił na platformie Mixcloud kolejny mixtape „Dusty Digital”. Słychać w nim upodobanie do bujających, pulsujących lat 70. – dużo soulu i funku, a obok sekcji dętych cenne dla Mr Krime’a są chyba partie antycznych syntezatorów. Senne r’n’b miesza się z bardziej przebojowym soulem. Zdarza się, że sięga po muzykę jamajską – reggae czy dancehall.

Mr Krime tworzy także muzykę do spektakli teatralnych. Dzielił scenę z takimi artystami, jak Soul 2 Soul, Run DMC, DJ Qbert, Scratch Perverts, The X-Ecutioners, Goldie, DJ Vadim, Coldcut czy Afrikaa Baambaata. Współpracuje również z muzykami jazzowymi, m.in. Sławkiem Jaskułke, Jarosławem Śmietaną, Karimem Martusewiczem, Jorgosem Skoliasem iAgą Zaryan. Ponadto współpracuje z największym w Polsce specjalistą od skreczowania – DJ Epromem. Z Danielem Drumzem, wirtuozem fortepianowym Jimem Dunloopem, Patem Patentem i Admiralem DMC tworzy Mako Boko Crew.

https://www.facebook.com/Mr.Krime

DOMINIK WANIA

W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. Współpracuje z takimi muzykami, jak Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Marcus Miller, Lee Konitz, Eddie Henderson, Gary Thomas. Uczestniczy także w projektach Maciej Obara Quartet i Noise Trio. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe, udział w wielu festiwalach, a także liczne nagrody, m. in. na 41. Festiwalu Jazz Nad Odrą (2005) i w Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie (2005). Koncertował w wielu krajach Europy, w Azji oraz w USA. Pracuje także na stanowisku asystenta/doktoranta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W czerwcu 2013r. nakładem wydawnictwa ForTune®, ukazał się pierwszy autorski album Dominik Wania Trio prezentujący jazzowe opracowanie jednego z wybitnych dzieł fortepianowych Maurice Ravela „Miroirs”. W kwietniu 2014r. Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku.
Bosch DicentisSystem do głosowaniaimiona męskie imiona damskie Objawy depresji Objawy ciąży Test ciażowy