Definition Of Funk | Party People | DJ Krisp

Definition Of Funk Party People Dj Krisp

Plan B Wrocław

Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie. W muzyce funk mniejszy nacisk kładzie się na melodię i harmonię, za to podkreśla się sekcję rytmiczną.

Słowo "funk" ki...edyś zdefiniowane w słownikach jako smak lub zapach stosunku seksualnego, powszechnie postrzegane było jako niesmaczne i nieprzyzwoite. Afro-amerykańscy muzycy pierwotnie zastosowali "funk" w muzyce jako wolny i spokojny rytm. Z czasem stał się on żywiołowy i intensywny, ponieważ słowo to związane było z seksem. Ta wczesna forma muzyki ustanowiła wzór dla muzyków następnych lat.

Do najbardziej znaczących artystów amerykańskiego funku należą między innymi: Red Hot Chili Peppers, James Brown, Sly and the Family Stone, George Clinton, The Meters oraz Prince. Najważniejsze zespoły z lat 70. grające funk to: Parliament-Funkadelic, Earth, Wind & Fire, Tower of Power, The Commodores oraz Kool & The Gang. Funk miał decydujący wpływ na rozwój muzyki disco w latach 70. XX w., a funkowe sample obecne są we wszystkich odmianach hip-hopu. Funk miał także ogromny wpływ na go-go, uważany jest także za fundament hip-hopu jest niekończącym się zbiorem sampli. Funk to także ekstrawagancka moda, fryzury afro i luźny styl życia.


Dusza całej czarnej muzyki. Przeszłość, przyszłość, teraźniejszość. W jednym miejscu i jednym czasie.

Plan B
21.01.2011
piątek
22:00
5 PLN

A teraz zatrujmy trochę powietrze funkiem!


DJ KRISP

Zaczynał całkiem niewinnie... Z kumplami na Lubelszczyźnie ogarniał z powodzeniem pierwsze imprezy i koncerty hip-hopowe, na których masa żądnych nastolatków zaspokajała swój głód dobrych bitów i czarnych rytmów. W późniejszym czasie mieliśmy okazję spotkać go w towarzystwie artystów takich jak Fisz & Emade, O.S.T.R., Grammatik, Molesta, Paktofonika, Fokus, Afro Kolektyw, TEDE, Sistars, dla których supportował występy. Jego fascynacja muzyką doprowadziła go do współpracy z wrocławskim zespołem reggae/dancehall Tumbao Riddim Band oraz raperami - Roszja, Jot, Kejk, Procentee. W swoim portfolio może pochwalić się również utworem "Odrobina Dyskomfortu" nagranym wraz z Katarzyna Nosowską na jej solowej płycie UniSexBlues.

Oprócz działalności klubowej wspiera swa muzyka wydarzenia sportów ekstremalnych. Swymi skreczami ubarwił wiele produkcji. Krispa sety są pełne pozytywnej energii, czego można doświadczyć na każdej imprezie z jego udziałem! Żaden szanujący się klubowicz nie potrafi stać bezczynnie gdy ten dźwięk niesie się przez cały klub!


KLUB MUZYCZNY PLAN B
Ruska 51 | Pasaż Niepolda | Wrocław

Rezerwacje
tel. 530 848 024

Biuro
tel. 530 848 026
e-mail: klubplanb@gmail.com

www.planb-wroclaw.pl
www.klubplanb.pl
www.bashment.pl
Bosch Dicentis System do głosowania Głosuj24.pl Obsługa głosowań