BNPC 2017: Roy Hargrove Quintet

Bnpc 2017 Roy Hargrove Quintet

Blue Note Poznań

Koncert towarzyszący Blue Note Poznań Competition 2017.

Dwukrotny zdobywca nagród Grammy, wybitny trębacz, współpracownik między innymi Wyntona Marsallisa, Michaela Breckera i Herbiego Hancocka, wystąpi po raz pierwszy w Poznaniu.

Już na początku lat 90. został uznany za czołowego jazzmana nowej fali. Entuzjastycznie przyjęte albumy „With the Tenors of Our Time", „Family" i „Parker's Mood" wydane przez wytwórnię Verve utorowały trębaczowi drogę na najważniejsze sceny świata. Jego pozycję czołowego trębacza ugruntowała nagroda Grammy za album „Habana" (1997). Swoją drugą statuetkę Grammy Hargrove otrzymał w 2002 roku za album „Directions In Music” z Herbie Hencockiem i Michaelem Beckerem.

Hargrove urodził i wychował się w Waco w Teksasie, a jego talent – gdy Roy uczył się w szkole średniej – dostrzegł Wynton Marsalis. Zaprosił go na gościnny występ ze swoim zespołem. Roy przez rok uczył się w bostońskim Berklee College of Music, ale uznał, że lepszym miejscem do nawiązania kontaktów z muzykami lepszymi od niego jest Nowy Jork, gdzie będzie mógł wieczorami grać na jam sessions. Przeniósł się więc do New York New School, gdzie został szybko zauważony przez saksofonistę Bobby'ego Watsona i zaproszony do zespołu Superblue, z którym dokonał swoich pierwszych nagrań.

W 1990 r. ukazał się pierwszy autorski album Roya Hargrove’a „Diamond in the Rough" wydany przez wytwórnię Novus/RCA. W 1993 r. napisał „The Love Suite: In Mahogany" na zamówienie Lincoln Center Jazz Orchestra.

Jednak dopiero wytwórnia Verve zapewniła mu dobry kontrakt i możliwość nagrywania ze sławami jazzu. Na jego pierwszej płycie pod tym szyldem „With the Tenors of Our Time" wystąpili: Joe Henderson, Stanley Turrentine, Johnny Griffin, Joshua Redman i Branford Marsalis. Nagrał albumy z legendami jazzu: kontrabasistą Rayem Brownem i wokalistką Shirley Horn.

Hargrove współpracował także z takimi artystami jak Macy Gray, the Soultronics, Erykah Badu.


Blue Note Poznań Competition 2017 odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

W czasie koncertu nie można używać jakichkolwiek urządzeń rejestrujących dźwięk, obraz, oraz dźwięk i obraz. Także telefonów komórkowych.

Bilety:
120 zł - pierwsza tura
150 zł - druga tura

dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedazy on-line
Bosch DicentisSystem do głosowaniaimiona damskie Test ciażowy Objawy ciąży imiona męskie Objawy depresji