‚Kwartalnik Muzyczny M/I’ czeka na nasze wsparcie!

mi

Jak wiadomo Polska nie jest krajem magazynami muzycznymi płynąca, wartościowe periodyki poznikały nam z rynku jeden po drugim, a zainteresowanym czytaniem o dobrej muzie pozostał Internet. To oczywiście nie jest wcale mało, ale jak niektórzy z Was pewnie wiedzą – ciekawe artykuły czy recenzje jakoś przyjemniej się czyta, gdy przed sobą nie mamy ekranu komputera czy smartfona, a pięknie wydany magazyn. Kiedy nie musimy być podłączeni do sieci, a wystarczy nam coś do siedzenia i coś do szeleszczenia.

Jeszcze lepiej, gdy w jednym, wydrukowanym miejscu spotyka się wielu wartościowych dziennikarzy, którzy o muzyce wiedzą wszystko, a może nawet więcej – do takich postaci na pewno należą Rafał Księżyk i Bartek Chaciński, którzy już niebawem będą mieli okazję podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na łamach nowego pisma „Kwartalnik Muzyczny M/I”. Poza nimi na pewno będziemy mieli okazję poczytać coś od redaktor naczelnej Dominiki Węcławek, Filipa Szałaska, Marcina Flinta, Sebastiana Reraka, Mariusza Hermy, wśród zapowiedzianych autorów są również: Wojtek Krosnowski i Natalia Sosin, Michał Wieczorek, Krzysztof Pietraszewski, Andżelika Kaczorowska, Joanna Kurkowska, Przemek Murzyn, Piotr Weltrowski, Marceli Szpak, Olga Drenda, Warna czy Anna Rogal.

Pierwszy numer jest już przygotowany, redakcja wykonała swoją pracę, teraz czas na nas – osoby, które chciałyby regularnie mieć w rękach magazyn, który w pierwszym numerze pisze między innymi o historii glitchu, field recordingu czy Jonie Hopkinsie i stara się być „kompletnym przewodnikiem po muzyce alternatywnej”. W serwisie PolakPotrafi.pl trwa akcja crowdfundingowa, która zakończy się za dokładnie 10 dni – 4 września. Do tego momentu inicjatywę wsparło 281 osób, które uzbierały 13 tysięcy złotych, brakuje jeszcze 11 tysięcy, bo twórcy kwartalnika czekają na fundusze, które pozwolą wydrukować dwa pierwsze numery.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje na temat genezy powstania i planów kwartalnika, przeczytajcie i w miarę możliwości wesprzyjcie:

http://polakpotrafi.pl/projekt/kwartalnik-muzyczny?utm_source=index